Brak Danych Raport pogodowy: Głogów, Polska 0°C, Brak Danych
O AKCJI:

Karta zniżkowa to nie wszystko.

Projekt kupuj w Głogowie to nie tylko karta i zniżki, jego cel jest znacznie bardziej rozszerzony. Z pewnością wiele osób zapyta: Co takiego kryje się za całą tą akcją? Każdy, kto mieszka w naszym mieście i planuje w nim pozostać lub wyjechać, a potem wrócić. Każdy kto chce założyć tu rodzinę, każdy kto chce by w przyszłości jego miasto było miejscem przyjaznym i atrakcyjnym, powinien wiedzieć jak funkcjonuje lokalna ekonomia. Najprościej mówiąc; rynek rozwija się najszybciej wówczas, gdy pieniądze krążą w jego granicach. Kupowanie i sprzedawanie w obrębie lokalnego rynku, pobudza go i rozwija. Dzieje się tak za sprawą podatków, które dzięki miejscowemu kupowaniu, pozostają w naszym mieście. Dokonywanie zakupów poza rynkiem sprawia, że podatek od naszych zakupów również wędruje poza rynek.

Miasta i Państwa, które się bogacą, to głównie te, w których pieniądze pozostają wewnątrz granic. Podstawowa zasada ekonomi brzmi: kapitał tworzy kapitał. Pieniądze „obracające się” przez długi okres w obrębie jednego rynku, wzbogacają ten rynek. Jest to jedna z kluczowych zasad ekonomii. Celem projektu „Kupuj w Głogowie” jest miedzy innymi zatrzymanie lokalnego kapitału w powiecie głogowskim. Kapitał, który pochodzi z podatków, płaconych przez małych i średnich przedsiębiorców stanowi lwią część wpływów do budżetu miasta i powiatu. Budowy dróg, nowe miejsca pracy, miejsca dla dzieci w przedszkolach, nowe parkingi, remonty infrastruktury, rozwój sportu i kultury, te i wiele innych działań finansowane jest z budżetu naszego miasta i powiatu. Dziś, każdy z nas może przyczynić się w małym stopniu do tego, aby nasze miasto rozwijało się w szybszym tempie. Sami możemy kreować lepsze warunki życia, przekonując samych siebie oraz swoje rodziny i znajomych do tego, by dokonywać zakupów w Głogowie. Kupujący w Głogowie otrzymają kartę rabatową uprawniającą do zniżek w całym powiecie głogowskim. Korzystający z projektu KwG otrzymują podwójną korzyść, polegającą na uprawnieniu do zniżek i tworzeniu lokalnego rynku dla siebie. Lista sklepów należących do projektu Kupuj w Głogowie znajdują się w zakładce „Oferta”.

Projekt „Kupuj w Głogowie” uzyskał wsparcie finansowe Urzędu Miasta oraz poparcie Prezydenta Jana Zubowskiego. Organizatorem pomysłodawcą projektu jest, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców